Uroczystej Eucharystii, podczas której nasi współbracia: Jakub Gąsienica, Daniel Lalik, Andrzej Kryjomski, Dzmitry Prystupa, Mateusz Tomczykowski i Aliaksei Ventskevisch złożyli swoją pierwszą profesję zakonną, przewodniczył prowincjał Księży Sercanów ks. Artur Sanecki. W słowach homilii wyjaśnił sens i cel oddania swojego życia Bogu.

"Świat, w którym przychodzi nam żyć jest światem w kratkę. Nie jest do końca dobry i nie jest do końca zły. Jest światem stworzonym. My natomiast mamy przemieniać jego oblicze. Wy, bracia, dorośliście już do tej życiowej decyzji, aby oddać się na własność Chrystusowi, powiedzieć mu swoje fiat. To jest wasze wszczepienie się w Chrystusa i Zgromadzenie Księży Najświętszego Serca Jezusowego, które jest obecne niemal na całym świecie. W tym swoim wyborze i trwaniu przy Nim nie zostajecie sami. Będzie zawsze przy was Chrystus, będzie o. Jan Leon Dehon nasz założyciel i będą wasi starsi współbracia" – podkreślił ksiądz prowincjał.

W uroczystości brało udział liczne grono współbraci z różnych placówek w Polsce i z zagranicy oraz najbliższa rodzina neoprofesów.