NOWICJAT KSIĘŻY SERCANÓW
Kąty Stare 11
28-130 Stopnica

tel. 41 377 90 49
(w godz. 9.00-12.00)
e-mail: nowicjat@scj.pl

Numer rachunku bankowego:

64 2490 0005 0000 4530 7281 1107

Dla przelewów zagranicznych:
IBAN: PL 64 2490 0005 0000 4530 7281 1107
SWIFT: ALBPPLPW

 

INFORMACJE O MSZACH ŚWIĘTYCH I MODLITWACH
W NOWICJACIE KSIĘŻY SERCANÓW

 

MSZE ŚWIĘTE MIESIĘCZNE
Zachęcamy do zamawiania intencji na Msze święte Miesięczne. Są to Msze święte zbiorowe odprawiane przez 30 dni od wyznaczonej daty w wielu różnych intencjach powierzonych nam przez dobroczyńców. Można więc swoje prośby, tak osobiste jak rodzinne (np. o powrót do zdrowia, o zdanie egzaminu, o rozstrzygnięcie kłopotliwych spraw, o uwolnienie z nałogu lub z okazji przypadających w danym miesiącu imienin, urodzin, jubileuszu czy rocznicy czyjeś śmierci) przedstawiać Bogu w ramach Mszy świętych Miesięcznych.

MSZE ŚWIĘTE WIECZYSTE
Osoba wpisana do Księgi Mszy Wieczystych, zarówno żyjąca, jak i zmarła, ma udział w jednej Mszy świętej odprawianej każdego dnia, począwszy od daty wpisu. Przy ich zamawianiu należy podać imię i nazwisko osoby, która ma być wpisana (z wyraźnym zaznaczeniem, czy chodzi o osobę żyjącą, czy zmarłą). Wpis do Księgi Mszy Wieczystych jest pięknym darem duchowym złożonym w różnych okolicznościach życia (np. z okazji urodzin, imienin, Pierwszej Komunii świętej, ślubu czy jubileuszu).

MSZE ŚWIĘTE GREGORIAŃSKIE
Msze święte Gregoriańskie to 30 Mszy świętych indywidualnych (pojedynczych) za jedną zmarłą osobę, odprawianych dzień po dniu. Panuje powszechne przekonanie, że po odprawieniu 30 Mszy świętych, Bóg w swoim miłosierdziu wybawi z czyśćca duszę, za którą są one ofiarowane i wprowadzi ją do nieba. Przy zamawianiu Mszy świętych Gregoriańskich prosimy o wcześniejsze uzgodnienie terminu.

MSZE ŚWIĘTE PRZEZ WSTAWIENNICTWO ŚW. ANTONIEGO Z PADWY
W kościele klasztornym znajduje się otoczony wielką czcią wiernych obraz św. Antoniego Padewskiego. Ocalał on cudownie z dawnego kościoła, który został zniszczony przez Niemców w 1944 roku. Bóg uczynił św. Antoniego patronem rzeczy zagubionych, wybawcą z różnych kłopotów i nieszczęść. W każdy wtorek odprawiana jest Msza święta zbiorowa przez wstawiennictwo św. Antoniego. Po niej sprawowane jest nabożeństwo, w czasie którego czytane są podziękowania i prośby wstawiennicze. Nadesłane intencje przedstawiamy Bogu za przyczyną św. Antoniego we Mszy świętej zbiorowej oraz w nabożeństwie przez kolejne dziewięć wtorków.

MSZE ŚWIĘTE I MODLITWY WIELKOPOSTNE
Nadesłane intencje polecamy Cierpiącemu Zbawicielowi odprawiając trzy Msze święte każdego dnia przez okres Wielkiego Postu oraz modląc się podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu, Gorzkich Żali, odmawiając Różaniec i inne modlitwy zakonne.

MSZE ŚWIĘTE I MODLITWY CZERWCOWE
Nadesłane intencje polecamy Bożemu Sercu odprawiając trzy Msze święte każdego dnia przez miesiąc czerwiec oraz modląc się podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu połączonej z nabożeństwem do Najświętszego Serca Jezusowego, odmawiając Różaniec i inne modlitwy zakonne.

MSZE ŚWIĘTE I WYPOMINKI LISTOPADOWE
Nadesłane intencje za zmarłych polecamy Miłosiernemu Chrystusowi odprawiając trzy Msze święte każdego dnia przez miesiąc listopad oraz podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu połączonej z nabożeństwem wypominkowym, odmawiając Różaniec i inne modlitwy zakonne.

MSZE ŚWIĘTE INDYWIDUALNE
Msza święta to bezcenny dar Chrystusa niosący ludziom zbawienie. Intencje Mszy świętych indywidualnych (pojedynczych) przyjmujemy w miarę wolnych terminów. Zamówienie należy zgłosić przynajmniej miesiąc wcześniej. Msze święte indywidualne zostaną odprawione we wskazanym terminie (jeżeli proponowany termin będzie wolny) lub w najbliższym możliwym. Gdy brakuje wolnych terminów wyznaczamy udział w tzw. Mszach świętych zbiorowych odprawianych codziennie przez miesiąc od podanej daty lub przesuwamy ją na inny termin.

OFIARY NA MISJE – MISYJNY DAR SERCA
Przyjmujemy ofiary na misje, dzięki którym możemy prowadzić działalność apostolską i misyjną poza granicami kraju. Przyjmujemy również ofiary na kształcenie przyszłych misjonarzy w ramach akcji „Wigilijne puste miejsce przy stole” w okresie Bożego Narodzenia. W intencji wszystkich, którzy wspierają swoimi ofiarami naszą działalność apostolską i misyjną odprawiamy Mszę świętą Miesięczną.

OFIARY NA KSZTAŁCENIE NOWICJUSZY
Nowicjat jest domem zakonnym służącym formacji przyszłych zakonników i kapłanów. W intencji wszystkich, którzy wielkodusznie włączają się w dzieło formacji nowicjackiej przysyłając dobrowolne ofiary odprawiamy Mszę świętą Miesięczną.