Tak zaczyna się krótka biografia św. Jana Pawła II na portalu https://diecezja.pl/100-lecie/ dalej można się z nią tam zapoznać.

Troszkę więcej o tym wielkim świętym można znaleźć na Wikipedii: https://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Pawe%C5%82_II

A jeszcze więcej w wielu książkach o nim napisanych. Niektóre dzieła można znaleźć w naszym wydawnictwie DEHON: http://wydawnictwo.net.pl/index.php?s=wyszukaj&warunek=Jan+Pawe%C5%82+II . Zapraszamy.

Jedną z inicjatyw na okazję 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II jest stworzenie portalu z dokumentami, nagraniami audio i wideo, tekstami i opracowaniami dotyczącymi św. Jana Pawła II. Można na nim przeczytać list Benedykta XVI na stulecie urodzin Świętego Papieża Jana Pawła II 18 maja 2020. Jako Sercanów naszym przywilejem jest uczestniczyć w tym dziele poprzez naszą kronikę filmową, na której znajdują się materiały filmowe autorstwa ks. Adama Włocha SCJ ze Zgromadzenia Księży Sercanów, na których zarejestrowane zostały wydarzenia z życia Kościoła i Zgromadzania z udziałem kard. Karola Wojtyły (więcej na http://www.sercanie.pl/strony/sercanskie-filmy-na-portalu-o-janie-pawle-ii).

Łącząc się z różnymi wydarzeniami z tej wielkiej okazji przytaczamy niektóre możliwości również z naszej diecezji kieleckiej (http://www.diecezja.kielce.pl/100-rocznica-urodzin-sw-jana-pawla-ii ).

 

UROCZYSTOŚCI DIECEZJALNE

 

NIEDZIELA, 17 maja 2020 r.

We wszystkich kościołach zostanie odczytane Słowo Prezydium Konferencji Episkopatu Polski na 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II - POBIERZ

O godz. 15.00 - Msza św. w kościele w Dyminach, gdzie znajdują się pamiątki po papieżu. Eucharystii będzie przewodniczył bp Marian Florczyk.

Należy nadmienić, że kościół w Dyminach był jednym z etapów Rodzinnej Majówki Rowerowej z Placu Jana Pawła II w Kielcach do Kaczyna. W tym roku Majówka miała być poświęcona pamięci św. Jana Pawła II z racji 100 rocznicy urodzin, ale z powodu stanu epidemii nie obędzie się.

 

PONIEDZIAŁEK, 18 maja 2020 r.

Wojewoda Świętokrzyski zaprasza do obejrzenia koncertu „Jan Paweł II na zawsze w naszych sercach”. Jest to wydarzenie z udziałem uzdolnionych artystów z naszego regionu. Dopełnieniem wydarzenia są wspomnienia związane z Ojcem Świętym, którymi podzielił się bp Marian Florczyk i wojewoda Zbigniew Koniusz. Koncert można obejrzeć na portalu społecznościowym Facebook Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz na kanale You Tube Świętokrzyski Urząd Wojewódzki Biuro Wojewody w poniedziałek o godz. 17.00.

Godz. 18.30 - Msza św. w Kościele Akademickim św. Jana Pawła II w Kielcach (ul. Wesoła 54). Eucharystii będzie przewodniczył Biskup Kielecki Jan Piotrowski, a homilię wygłosi bp Andrzej Kaleta.

Godz. 19.00 - Msza św. w kościele św. Wincentego Pallottiego w Kielcach (Osiedle Podkarczówka). Eucharystii będzie przewodniczył bp Marian Florczyk. Msza św. będzie odprawiona z inicjatywy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Kielcach, które miało wziąć udział w Narodowej Pielgrzymce do Rzymu.

Warto wspomnieć, że 17 i 18 maja br. autobusy miejskie będą udekorowane zdjęciami św. Jana Pawła II.

 

ŚRODA, 3 czerwca 2020 r.

Rocznica pobytu Papieża na Świętokrzyskiej Ziemi w 1991 r.

Godz. 18.00 - Msza św. w kościele w Masłowie pod przewodnictwem bp. Mariana Florczyka.

 

Tegoroczne uroczystości na lotnisku z udziałem niepełnosprawnych zostały odwołane.

 

TRANSMISJE TELEWIZYJNE

 

NIEDZIELA, 17 maja 2020 r.

Godz. 10.30 - Msza św. z Wadowic w TVP 1

Godz. 17.00 - Msza św. w TVP 3

Godz. 18.00 - Koncert „Cała Polska śpiewa dla Jana Pawła II" w TVP 1

 

>> Więcej informacji

>> https://jp2.tvp.pl/

 

PONIEDZIAŁEK, 18 maja 2020 r.

Godz. 18.00 - Koncert „Santo subito - Prorok naszych czasów” w TVP 1

 

TRANSMISJA Z WATYKANU

PONIEDZIAŁEK, 18 maja 2020 r.

Godz. 7.00 - Papież Franciszek odprawi Mszę św. przy grobie św. Jana Pawła II w Bazylice Watykańskiej. Papież zachęcił Polaków do uczestniczenia w tej Eucharystii za pośrednictwem mediów.