Zgodnie z polską pobożnością kredą poświęconą w Uroczystość Objawienia Pańskiego zapisuje się na drzwiach naszych domów inicjały tradycyjnych imion trzech Mędrców (K+M+B). Zapisywać je można również w wersji łacińskiej (C+M+B), co dodatkowo oznacza formułę błogosławieństwa: Christus mansionem benedicat (Chrystus mieszkanie błogosławi).

Cała wspólnota nowicjacka zebrała się w sobotni wieczór na modlitwie o błogosławieństwo Boże dla mieszkańców klasztoru jak i jego pracowników oraz wszystkich gości. Po adoracji Najświętszego Sakramentu i Nieszporach przełożony wspólnoty, ks. Witold Januś nawiedził wszystkie klasztorne pomieszczenia, mieszkania księży, brata, nowicjuszy i postulanta, udzielając każdemu błogosławieństwa. Cały dom zakonny wypełniony został wonią kadzidła i radosnym śpiewem kolęd.

Jak dym kadzidła unosił się tego dnia w klasztornych pomieszczeniach, tak niech atmosfera modlitwy napełnia wszystkich jego mieszkańców i przybywających gości, a błogosławieństwo Jezusa Chrystusa towarzyszy im nieustannie i podtrzymuje w ich sercach pokój.

@franciszek.scj