Wielki Czwartek tradycyjnie rozpoczął się modlitwą tzw. Ciemnej Jutrzni w kaplicy nowicjackiej. Po niej nowicjusze wraz z ks. socjuszem udali się do kieleckiej katedry by uczestniczyć we Mszę Krzyżma Świętego, której przewodniczył i słowo Boże wygłosił bp. Jan Piotrowski, ordynariusz kielecki. Wieczorem cała wspólnota księży i nowicjuszy uczestniczyła w Mszy Wieczerzy Pańskiej i w nabożeństwie Godziny Świętej w kościele parafialnym św. Antoniego Padewskiego w Kątach Starych.

Wielki Piątek był przeżywany w atmosferze skupienia. Była okazja, żeby skorzystać ze spowiedzi św., ale i księża służyli sakramentalną spowiedzią w kościele parafialnym. Ceremonie Wielkiego Piątku poprzedzone były tradycyjnie nabożeństwem Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej, w której uczestniczyli także parafianie i duszpasterze z sąsiedniej parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Stopnicy.

Na Liturgię Wigilii Paschalnej zgromadziła się liczne grono miejscowych parafian oraz cała wspólnota zakonna. Paschalna noc zajaśniała światłem Zmartwychwstałego Chrystusa i rozbrzmiała radosnym śpiewem Alleluja. Z nastaniem zaś świtu po placu kościelnym wyruszyła procesja rezurekcyjna, by obwieścić światu chwałę Zmartwychwstałego.

ks. Franciszek Wielgut SCJ